Calendarul evenimentelor din educatie

Adauga eveniment
Vezi toate evenimentele

Evenimentele de azi
Nu exista evenimente pentru azi.
Filtreaza dupa
Educatie formala
Educatie non-formala
Eveniment local
Eveniment national
In Bucuresti
In tara
Conferinta
Seminar
Dezbatere
Workshop
Training
Masa rotunda
Gala
Lansare Targ Competitie

Tip organizatie

Parteneriatul Public Privat in Educatie

12/05/2011 | MUNICIPIUL BUCURESTI | SECTORUL 1 | asociatie/fundatie | Fundatia Dinu Patriciu | http://www.eduexpo.fundatiadinupatriciu.ro/ | Centrul Expozitional Romexpo, Pavilion C6
Eveniment local| Educatie non-formala | Workshop |
Evenimentul va avea loc in data de 12 mai 2011 in cadrul Centrului Expozitional Romexpo si va aduce in dezbaterea publica o tema de interes general, Parteneriatul Public-Privat. Acest instrument de cooperare intre mediul public si cel privat contribuie in mod substantial la dezvoltarea si inovarea diferitelor sectoare ale societatii romanesti.
Contributia reala si impactul pe care acest tip de parteneriat il au asupra sistemului educational romanesc este un subiect de actualitate, care necesita o atentie sporita, luand in considerare dezbaterile actuale si provocarile pe care educatia romaneasca le traverseaza.

Accesul la eveniment se face doar pe baza de invitatie.